SYLVIE & SILVER MATTE

Sylvie – zpěv / singer
Zdeněk Votava – kytara / guitar
Petr Vícha – baskytara / bass guitar
Benjamin Faflík – bicí / drums

Sylvie (Silvie Matičková)

Od malička se věnuji zpěvu, v 6-ti letech jsem začala hrát na housle, později mě ale okouzlila el. kytara, na kterou jsem začala hrát při zakládání naší dívčí pop-rockové kapely Dívky rocku. Později se název změnil na Sedmý smysl a začali jsme víc a víc hrát naší autorskou tvorbu. Stále víc mě to táhlo i k jinému stylu, a tak jsme s kytaristou Zdendou Votavou začali pracovat na novém autorském projektu a poté založili kapelu Silver Matte. Ráda poslouchám hudbu, která mě zaujme svým příběhem, nebo mě v něčem inspiruje. Poslouchám všechny možné styly a kapely (Green Day, Linkin Park, Nickelback,..) mám ráda od každého něco. Aktuálně mě zaujala zpěvačka LP. Kromě hudby se věnuji také herectví a dabingu. Studuji plzeňskou konzervatoř, obor Muzikál.

I’ve been singing since I was little. When I was 6 years old I started to play the violin. Later I found a passion for the electric guitar, which I started to play when we founded a girl pop-rock band Dívky rocku. Later we changed the name to Sedmý smysl and we began to play more and more of our original songs. I was also drawn to a different musical style and so I started working on a new project with the guitar player Zdenda Votava. Later we founded the band Silver Matte.
I like listening to music which captures me with it’s story or which inspires me. I listen to all kinds of music and bands (Green Day, Linkin Park, Nickelback, etc.). I like a little bit of everything. Currently the singer LP is my favourite. Aside from music I also do acting and voice acting. I study at Pilsen Conservatory, subject Musical.

112

Zdeněk Votava

Na kytaru hraju od 11 let. Moje první kapela se jmenovala The Delivery. Tu jsme založili na ZŠ s bratrem Tomem a Petrem Víchou. Postupem času se z Delivery stala skupina Pearly Seconds.
Vzhledem k tomu, že mě bavilo hrát i jiné styly, než metal, založili jsme kapelu Silver Matte, kde se můžu skladatelsky vyřádit. Hudebnímu vzdělání jsem se vždycky úspěšně vyhýbal, přesto jsem nakonec dokončil hudebku na pedagodické škole. Nerad rozděluji hudbu do stylů, mám rád od každého něco. Rád poslouchám hudbu, která je jednoduchá, ale je v ní něco, co mě donutí si jí pustit znova.

I’ve played the guitar since I was 11 years old. My first band was called The Delivery. I founded it with my brother Tom and with Petr Vícha when I was in elementary school. Over time Delivery became Pearly Seconds.
Because I also enjoy musical styles other than metal, we founded the band Silver Matte, where I can compose music without any constraints. I’ve always been avoiding musical education, but I did finish a School of education, subject Music education. I’m not fond of dividing music into different styles, I like a little bit of everything. I like listening to music that is simple, but has something that makes me want to listen to it again.

106 - kopie

Petr Vícha

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu. Obor hudební výchova/ dějepis. Mám rád rockovou hudbu, na které jsem vyrůstal. Mimo Sylvie hraji také v hudební formaci Pearly Seconds, která se profiluje trochu tvrdším žánrem. Zajímavostí je, že v této formaci hraji na klávesové nástroje. Oblíbené kapely jsou Stroy, Europe, Bring me the horizon, Linkin Park, Metallica apod… Rád sportuji, chodím se bavit s přáteli, upřednostňuji klasickou českou kuchyni a mám rád společenské akce jako jsou koncerty.

I received my degree at a School of education, subject Musical education, History. I like rock music, which I grew up with. Aside from the band Sylvie, I also play in the music group Pearly Seconds which is known for a little heavier music. Interestingly enough, I play the keyboard instruments in this group. My favourite bands are Stroy, Europe, Bring me the horizon, Linkin Park, Metallica, etc. I enjoy sports, spending time with my friends, I prefer Czech cuisine and I like social events such as concerts.

107

Benjamin Faflík

Na bicí jsem začal hrát asi ve třetí třídě základní školy. Skvělý základy mi na rakovnický ZUŠce dal Standa Brabec a Pavel Fišar, kterej mi později s Líbou Podanou (ředitelkou rakovnické lidušky) pomohl umístit se v celostatním kole v soutěži žáků ZUŠ a později i dostat se na konzervatoř, kde mě momentálně spravuje Ivan Audes. Za dobu svojí působnosti jsem působil v nejrůznějších projektech od funku až po metal, z toho nejaktivněji s rakovnickou skupinou Falešná Ozvěna a nově s plzeňskou skupinou Silver Matte. Rád si poslechnu úplně všechno. Oblíbený interprety bych mohl jmenovat od black metalu až po jazz. Ale v poslední době se hodně věnuju math rocku a tomu podobným věcem, tak mám momentálně v mobilu například Tfvsjs, Chon, Totorro nebo Strawberry Girls.

I started to play the drums when I was in the third grade of elementary school. I received a great foundation at the Elementary Art School Rakovník from Standa Brabec and Pavel Fišar, who together with Libuše Podaná, the principal of Elementary Art School Rakovník, helped me to succeed in nation-wide contest for Elementary Art School pupils and later even get into a conservatory, where I’m currently under the supervision of Ivan Audes. During my time here I participated in various projects from funk to metal, mostly with a Rakovník band called Falešná Ozvěna and newly with a Pilsen band Silver Matte. I like listening to all kinds of music. I could name my favourite musicians from black metal to jazz. Recently though, I’ve been interested in math rock and similar music, so my cellphone is currently full of Tfvsjs, Chon, Totorro, Strawberry Girls, etc.

105

Facebook

SoundCloud

YouTube

Spotify

Instagram

BandZone