SYLVIE & SILVER MATTE

Sylvie – zpěv
Zdeněk Votava – kytara
Petr Vícha – baskytara
Benjamin Faflík – bicí

Sylvie (Silvie Matičková)

Od malička se věnuji zpěvu, v 6-ti letech jsem začala hrát na housle, později mě ale okouzlila el. kytara, na kterou jsem začala hrát při zakládání naší dívčí pop-rockové kapely Dívky rocku. Později se název změnil na Sedmý smysl a začali jsme víc a víc hrát naší autorskou tvorbu. Stále víc mě to táhlo i k jinému stylu, a tak jsme s kytaristou Zdendou Votavou začali pracovat na novém autorském projektu a poté založili kapelu Silver Matte. Ráda poslouchám hudbu, která mě zaujme svým příběhem, nebo mě v něčem inspiruje. Poslouchám všechny možné styly a kapely (Green Day, Linkin Park, Nickelback,..) mám ráda od každého něco. Aktuálně mě zaujala zpěvačka LP. Kromě hudby se věnuji také herectví a dabingu. Studuji plzeňskou konzervatoř, obor Muzikál.

Zdeněk Votava

Na kytaru hraju od 11 let. Moje první kapela se jmenovala The Delivery. Tu jsme založili na ZŠ s bratrem Tomem a Petrem Víchou. Postupem času se z Delivery stala skupina Pearly Seconds.
Vzhledem k tomu, že mě bavilo hrát i jiné styly, než metal, založili jsme kapelu Silver Matte, kde se můžu skladatelsky vyřádit. Hudebnímu vzdělání jsem se vždycky úspěšně vyhýbal, přesto jsem nakonec dokončil hudebku na pedagodické škole. Nerad rozděluji hudbu do stylů, mám rád od každého něco. Rád poslouchám hudbu, která je jednoduchá, ale je v ní něco, co mě donutí si jí pustit znova.

Petr Vícha

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu. Obor hudební výchova/ dějepis. Mám rád rockovou hudbu, na které jsem vyrůstal. Mimo Sylvie hraji také v hudební formaci Pearly Seconds, která se profiluje trochu tvrdším žánrem. Zajímavostí je, že v této formaci hraji na klávesové nástroje. Oblíbené kapely jsou Stroy, Europe, Bring me the horizon, Linkin Park, Metallica apod… Rád sportuji, chodím se bavit s přáteli, upřednostňuji klasickou českou kuchyni a mám rád společenské akce jako jsou koncerty.

Benjamin Faflík

Na bicí jsem začal hrát asi ve třetí třídě základní školy. Skvělý základy mi na rakovnický ZUŠce dal Standa Brabec a Pavel Fišar, kterej mi později s Líbou Podanou (ředitelkou rakovnické lidušky) pomohl umístit se v celostatním kole v soutěži žáků ZUŠ a později i dostat se na konzervatoř, kde mě momentálně spravuje Ivan Audes. Za dobu svojí působnosti jsem působil v nejrůznějších projektech od funku až po metal, z toho nejaktivněji s rakovnickou skupinou Falešná Ozvěna a nově s plzeňskou skupinou Silver Matte. Rád si poslechnu úplně všechno. Oblíbený interprety bych mohl jmenovat od black metalu až po jazz. Ale v poslední době se hodně věnuju math rocku a tomu podobným věcem, tak mám momentálně v mobilu například Tfvsjs, Chon, Totorro nebo Strawberry Girls.

Facebook

SoundCloud

YouTube

Spotify

Instagram

BandZone